Havuz Filtresi

 

 

 

Havuz Filtresi

 

Yüzme havuzlarında kullanılan havuz filtresi, suyun devridaim yapmasını sağlarken temizliği de gerçekleştirir. Su kirliliğinin önlenmesi ve yüzme havuzunda hijyenin elde edilmesi açısından çok önemli olan havuz filtresi kullanılacağı havuzun özelliklerine tercih edilmelidir. Havuz suyunun hijyenik ve temiz kalmasının en ideal yolu olan su filtreleri için doğru tercihi yapmak çok önemlidir. Aksi takdirde arzu edilen havuz filtresinin satın alınmaması nedeniyle bazı sorunların ortaya çıkması mümkündür.

Siz de havuzunuzun daha kaliteli bir su yapısına sahip olması adına filtre tercih edecekseniz satın alacağınız filtrelerin özelliklerini titizlikle değerlendirmelisiniz. Böylelikle fiyatlar ve modellerle alakalı kusursuz sonuçlara ulaşabileceksiniz. İşte havuz filtresi ile alakalı mutlaka bilinmesi gereken özellikler!

Havuz Filtresi Fiyatları

Havuz filtresi fiyatları tüketicilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Zira havuz temizliğinde çok büyük bir rolü olan filtrelerle alakalı titiz bir seçim yapmak sadece insan yaşamını etkilemez. Bu çerçevede uygun bir havuz filtresi seçerken kalite, kullanışlılık ve fiyat detaylarını bir arada değerlendirmek daha başarılı sonuçlara kapı aralayacaktır. Goldsan olarak tüketicilere sunduğumuz havuz filtresi seçeneklerinde aşağıda sıralanan kıstaslar çerçevesinde fiyatların belirlendiğini ifade edebiliriz.

 

Havuz Filtresi Özellikleri Nelerdir?

Su filtrelerinin tercih edilmesi ile alakalı farklı özelliklerden söz etmek mümkündür. Suyun kalitesini dolayısıyla da insan sağlığını etkileyen fitrelerin şu özelliklere sahip olması en büyük gerekliklerdendir. Aşağıda sıralanan özellikleri taşımayan filtrelerin arzu edilen sonuçları vermesi pek mümkün değildir.

 • Havuzun kullanım amacı ve çalışma performansı değerlendirilerek bir havuz filtresi seçilmelidir,
 • Fitre sayısını seçerken havuz ebatlarını dikkate almalısınız,
 • Elektrik tasarrufu özelliğini dikkatli bir şekilde seçmeli ve ekonomik bir havuz filtresi kullanmalısınız,
 • Kullanım ömrü 5 ile 10 yıl arasında değişen su filtrelerinin kulanım ömürleri dikkate alınarak seçimi yapılmalıdır,
 • Havuz pompası ve havuz filtresinin bir arada çalışabilecek özelliklere sahip olması gerektiğini unutmayın,
 • Filtrenin su teması nedeniyle yaşanabilecek sorunlara karşı fiber kaplama ile korunması gerekmektedir.

Tüm bu seçenekler kaliteli sonuçlara kapı aralarken ihtiyaçlarınıza da en iyi şekilde cevap vermeyi sağlar. Bu bağlamda hedef tamamen havuzdaki suyun standartlarını arttırmak ve havuz kalitesini iyileştirmektir.

 

Havuz Filtresi Neden Kullanılmaktadır?

Havuzların vazgeçilmezlerinden bir tanesi olan filtre sistemi; temizlik ve hijyen konusunda en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Gözle görülen ve görülemeyen kirleticilerin tamamını filtrelemeyi başarır. Bu çerçevede filtrenin suyu temizlemesi, insan sağlığını koruması ve havuzun daimî olarak kaliteli bir şekilde kullanılabilmesi mümkün olur. Tüketiciler açısından havuz filtresi tercihinin çok önemli olduğu düşünüldüğünde filtre seçerken titizliği ön planda tutmaya odaklanmalısınız.

İster 4 mevsim ister dönemsel olarak kullanılan havuzlarda su sirkülasyonunu destekleyen havuz filtreleri sudaki ayrışmayı sürekli olarak gerçekleştirir. Temiz olmayan havuzların insan sağlığı açısından neden olacağı ciddi sorunları dikkate alarak seçilmesi gereken havuz filtresinin kullanılmadığı durumlarda üst solunum yolu hastalıkları, göz ve kulak enfeksiyonları ile cilt problemlerine neden olacağı unutulmamalıdır.

 

Havuz Filtresi Çeşitleri Nelerdir?

Havuz filtresi ya da havuz filtresi olarak değerlendirilen alternatifler düşünüldüğünde farklı sistemlerden faydalanmak mümkündür. Havuz filtre çeşitleri konusunda Goldsan tarafından size sunulan çözümleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz. Siz de bu filtre modelleri arasından size en uygun olanları satın alabilirsiniz. Böylelikle havuz temizliği konusunda maksimum performansa kapı aralayabileceksiniz.

 • Kartuş Filtre Sistemleri
 • Kum Filtre Sistemleri
 • Vanalı Filtre Sistemleri
 • Vanasız Filtre Sistemleri
 • Bez Filtre ve Çember Sistemleri
 • Diatomlu Toprak Filtre Sistemleri

Tüm bu alternatifler su filtreleri konusunda ideal çözümler olarak dikkat çeker. Ancak her sistemin kendi içinde özel olması ve kullanışlılığı ön plana çıkarması nedeniyle seçimin titizlikle yapılması şarttır. Aksi takdirde doğru sonuçlara ulaşmak ve suyun filtrelenmesi konusunda kaliteyi yakalamak pek mümkün olmayacaktır.

 

Havuz Kum Filtreleri

Havuzlarda suyu filtrelemek adına kullanılan seçenekler çok çeşitli olsa da en çok tercih edilenlerden bir tanesi havuz kum filtreleri olur. Bu filtrelerin kullanımında farklı avantajlardan söz etmek mümkün olurken havuzun boyutuna göre de seçim yapmak gerektiği unutulmamalıdır.

Havuz kum filtresi içerisinde bulunan zeloloit, kuvars, cam ve antrasit kum gibi unsurlar sayesinde suyun filtrelenmesini sağlar. Filtreleme hızı tercih edilen çözüme bağlı olarak değişkenlik gösterirken filtreleme için kullanılan çözümlerde boyutlar 450 mm ile 1400 mm arasında değişkendir. Bu nedenle de havuz filtresi seçerken boyutları ihtiyaca bağlı olarak belirlemek oldukça değerlidir.

 

Havuzlar için Havuz Filtresi Kullanımı Zorunlu mu?

Havuz filtresi kullanımı havuz sistemlerinin vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. Yüzme havuzlarından süs havuzlarına kadar her alanda kullanılabilen su filtreleri hem görsel hem de işlevsel anlamda avantajlıdır. Havuzların tamamında kullanılan filtrelerle amaç daha sağlıklı, hijyenik ve görsel anlamda tatmin edici bir havuz yapısı elde etmektir. Bu nedenle de su filtreleri her havuz için olmazsa olmazlar arasında kabul edilmektedir.

Yüzme havuzlarında filtrenin kullanılmaması durumunda ortaya çıkabilecek olan problemlerin de değerlendirilmesi çerçevesinde bir seçim yapılması şarttır. Mikrop, bakteri ve diğer mikroorganizmalara karşı koruma sağlayacak olan havuz filtresi gözle görülebilen kirliliği de önler. Havuzlar deniz ve okyanuslar gibi sularını yenileyememektedir. Bu nedenle devridaimi sağlayacak su filtreleri olmazsa olmazlar arasındadır.

 

Havuz Filtresi Temizlik için Uygun mu?

Havuz temizliği belirli aralıklarla gerçekleştirilmesi gereken işlemlerden biridir. Çünkü suda birikecek kirleticilerin neden olacağı sorunlar sadece insan sağlığını riske etmez. Aynı zamanda çevre kirliliğine de yol açacak olan bu duruma karşı en ideal yol filtre kullanımı olarak kabul edilmektedir.

Su filtreleri suyun sirkülasyonunu sağlarken temizliğini de desteklemeyi başarır. Bu çerçevede mikrop ve bakterilerin suda tutunma ihtimali de ortadan kalkmış olur. Havuz filtresi kullanılan havuzlarda elde edilen avantajların da değerlendirilmesi çerçevesinde havuz temizliği çok daha kolaydır. Goldsan olarak havuz filtresi kullanımı ile alakalı çözümler sunuyoruz. Ayrıca hijyeni de destekleyen bir bakış açısı sağlıyoruz.

 

Havuz Ebatları ve Fitre Boyutu

Havuz ebatları, filtre tercihinde en büyük role sahip alternatiflerden bir tanesidir. Havuzun ebatları büyüdükçe filtrenin de boyutlarında farklılıklar meydana gelir. Bu da filtre fiyatları konusundaki çeşitliliğin anahtarı olarak kabul edilmektedir. Bir tüketici için filtre fiyatlarını değerlendirmek adına boyutları dikkate almak yapılabilecek en doğru değerlendirmedir.

Filtre Markası – Kalitesi

 

Filtrelerin diğer bütün mekanik çözümler gibi belli bir kalitesi ve standardı bulunmaktadır. Fiyatları doğrudan etkileyen bu detay sayesinde tüketici tercihinin şekillendiğinden söz etmek mümkündür. Goldsan, filtre modelleriyle kaliteyi ön plana çıkarır. Üstelik ihtiyaçlara cevap verecek bir çözüm sunmayı da sağlar. Bu çerçevede fiyatlar kalite ve markadan da etkilenir.

 

 

 
₺40.959,35 KDV Dahil
₺49.950,43 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
₺24.975,22 KDV Dahil
₺33.300,29 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺13.736,37 KDV Dahil
₺18.315,16 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺17.066,40 KDV Dahil
₺20.812,68 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
₺9.448,96 KDV Dahil
₺12.071,35 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
₺15.547,07 KDV Dahil
₺17.274,52 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
₺14.419,02 KDV Dahil
₺18.023,78 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺12.154,61 KDV Dahil
₺14.444,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
₺707,63 KDV Dahil
₺832,51 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺707,63 KDV Dahil
₺832,51 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺707,63 KDV Dahil
₺832,51 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.648,36 KDV Dahil
₺1.831,52 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.622,40 KDV Dahil
₺2.913,78 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
₺11.238,85 KDV Dahil
₺14.985,13 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺18.731,41 KDV Dahil
₺24.975,22 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺31.219,02 KDV Dahil
₺41.625,36 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺6.295,84 KDV Dahil
₺8.394,44 KDV Dahil
₺29.137,75 KDV Dahil
₺38.850,33 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺8.845,39 KDV Dahil
₺11.793,85 KDV Dahil
₺4.552,77 KDV Dahil
₺6.070,36 KDV Dahil
₺317,48 KDV Dahil
₺352,76 KDV Dahil
₺317,48 KDV Dahil
₺352,76 KDV Dahil
₺317,48 KDV Dahil
₺352,76 KDV Dahil
1 2 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı